ZAKOŃCZONO NOWOROCZNY TURNIEJ SĘDZIÓW PIŁKI NOŻNEJ

14 stycznia, to jest w drugą sobotę bieżącego roku, w Gdowie spotkali się sędziowie z Małopolski, aby rywalizować w Noworocznym Turnieju Sędziów Piłki Nożnej MZPN o Puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej. Do zawodów stawiły się ekipy z 7 podokręgów. Niemal w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych wycofała się jedna z drużyn, co sprawiło, iż gospodarze turnieju – PPN Wieliczka – wystawili 2 zespoły, tak aby rywalizacja przebiegła według założonego wcześniej scenariusza. ­­

Jak można wyczytać we wstępie, turniej rozegrany został w Gdowie, a konkretnie w Gminnej Hali Sportowej przy wydatnej pomocy Gminy Gdów oraz tamtejszego Centrum Kultury. Zawody zresztą swoją obecnością zaszczycił Wójt Zbigniew Wojas, który wraz z Prezesem PPN Wieliczka Andrzejem Strumińskim dokonali uroczystego otwarcia turnieju punktualnie o godzinie 10.

Rozgrywki prowadzone były w dwóch 4-zespołowych grupach:

Grupa A: Bochnia, Brzesko, Limanowa, Wieliczka;

Grupa B: Gorlice, Kraków, Myślenice, Wieliczka II.

W pierwszym przypadku do półfinałów awansowały drużyny z podokręgów Brzesko i Limanowa. Spotkały się one z sędziami reprezentującymi podokręgi Myślenice oraz Gorlice. Po rozegraniu tych meczów wiadomym było, iż o tytuł powalczą podokręgi z Brzeska i Gorlic, zaś trzecie miejsce przypadnie którejś z drużyn z Limanowej lub Myślenic.

Ostatecznie brązowy medal zdobyli koledzy z Myślenic, zaś wielkim zwycięzcą okazało się PPN Brzesko!

Dla porządku podajemy kolejność wszystkich zespołów:

  1. Brzesko
  2. Gorlice
  3. Myślenice
  4. Limanowa
  5. Kraków
  6. Wieliczka
  7. Bochnia
  8. Wieliczka II

Oprócz rywalizacji drużynowej toczyły się również zmagania indywidualne. I tak tytuły trafiły w ręce następujących sędziów:

Najlepszy Strzelec – Tomasz Konstanty, PPN Brzesko;

Najlepszy Bramkarz – Michał Fudala, PPN Brzesko;

Najlepszy Zawodnik – Łukasz Marek, PPN Kraków.

W ramach ciekawostek warto dodać, iż tym razem wśród zawodników znalazły się 2 sędziny (w zespołach Bochnia oraz Wieliczka II), Tomasz Konstanty zdobył 4 bramki, zaś Michał Fudala nie dał się pokonać ani razu, jednocześnie samemu zdobywając gola w finale strzałem z własnej połowy! Oczywiście wszystkie mecze toczyły się w przyjaznej atmosferze i choć nie brakowało spornych sytuacji, wszyscy zawodnicy grali zgodnie z duchem gry oraz zasadami fair play 😉

Nieustające wsparcie swoich zespołów stanowili zaproszeni Prezesi poszczególnych podokręgów (Wieliczka – Andrzej Strumiński, Bochnia – Mariusz Krupa, Brzesko – Mirosław Nieć, Gorlice – Waldemar Pyznar, Limanowa – Stanisław Strug, Myślenice – Maciej Górka).

Zakończenie turnieju i wręczenie nagród przez Prezesa Andrzeja Strumińskiego odbyło się o godzinie 14, a moment ten uświetnił swoją obecnością legendarny zawodnik Wisły Kraków Zdzisław Kapka.

Galeria z turnieju – link