Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce 23 marca 2024r.

Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, 23 marca 2024r.

W sobotnie przedpołudnie gościliśmy na hali sportowej Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi, gdzie odbył się Turniej Żaków o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Sześć drużyn zmagało się o tytuł Mistrza, rozgrywając łącznie 15 spotkań. 

Najlepszą okazała się ekipa Gwiazdy Brzegi, która wygrała wszystkie spotkania. Zaraz za nią Strażak Kokotów i Nadwiślanka Nowe Brzesko. Czwarte miejsce wywalczyła drużyna Batorego Wola Batorska, piąte Wiarusy Igołomia, a szóste Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.

 

Oprócz klasyfikacji drużynowej wyłoniono najlepszych graczy turnieju. Najlepszym strzelcem został zdobywca 13 bramek Maksymilian Wałek, najlepszym bramkarzem Leon Skoneczny, a najlepszym zawodnikiem wybrano Franciszka Tęczara.

Przyznano również nagrodę niespodziankę-kurkę Wielkanocną, dla najmłodszego zawodnika turnieju, a przypadła ona pięcioletniemu Aleksandrowi Szpik. 

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a Najlepsi Zawodnicy statuetki. Każdy uczestnik otrzymał książkę o tematyce sportowej.

Trofea dla uczestników wręczył Józef Rysak Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Henryk Jończyk Zastępca Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Andrzej Strumiński Prezes Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Wójt podziękował drużynom za udział w turnieju i przy okazji zbliżających się świąt złożył wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Na ręce Prezesa Wielickiego Podokręgu złożył podziękowania za wieloletnią współpracę.

Przypomnieć należy, że turnieje piłkarskie w Gminie Igolomia-Wawrzeńczyce odbywają się od kilkunastu lat. Zawsze przebiegają w bardzo dobrej atmosferze, a drużyny uczestniczące zawsze z sympatią wspominają rozgrywki.

Prezes Podokręgu Andrzej Strumiński, wyraził wdzięczność za przychylność dla spotu piłkarskiego w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, dzięki której jest możliwa coroczna organizacji turniejów halowych. Słowa podziękowania popłynęły do Wójta Gminy Józefa Rysaka, do Zastępcy Wójta Henryka Jończyka oraz do Pani Doroty Ryńca-Ropek Dyrektor Centrum Edukacji w Igołomi. Nie możemy zapomnieć o dużym wkładzie działaczy z klubu Wiarusy Igołomia, którzy od lat pomagają w organizacji turnieju i są pozytywnym duchem sportu w swojej gminie.

WYNIKI – LINK
FOTORELACJA: