PUCHAR POLSKI edycja 2019/2020 na szczeblu Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej

W dniu 28 czerwca 2020 roku na boisku LKS Czarnochowice odbył się finał Pucharu Polski. W finale zmierzyły się ze sobą drużyna Wielickiej Klasy A: LKS Czarnochowice oraz drużyna IV Ligi grupy Zachodniej: Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.

Mecz był wyrównany, obie drużyny walczyły dzielnie o zdobycie bramki. W regulaminowym czasie gry obie drużyny zdobyły po dwie bramki co doprowadziło do rozpoczęcia serii rzutów karnych.

Rzuty karne wykonywane na przemian po 4 kolejkach dawały nadal remis. Piąty rzut karny dla drużyny LKS Czarnochowice okazał się niecelny co dało Węgrzcance szansę na zdobycie przewagi, którą drużyna wykorzystała zostając mistrzem Wielickiego Podokręgu w sezonie 2019/2020.

LKS Czarnochowice – Węgrzce Wielkie 2 – 2 (4 – 5) – rzuty karne.

Po zakończeniu ostatniej serii rzutów karnych Prezes Wielickiego Podokręgu MZPN Andrzej Strumiński wręczył zwycięskiej drużynie LKS Węgrzcanka Węgrzce Wielkie pamiątkowy Puchar i zaprosił do udziału w rozgrywkach kolejnego szczebla tj. Półfinał na szczeblu Okręgu Kraków, który odbędzie się już 5 lipca 2020 roku o godzinie 16.00. LKS Węgrzcanka Węgrzce Wielkie stoczy bój ze zwycięzcą Mistrza Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz.

Życzymy powodzenia.

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.