Gwarek Wieliczka najlepszy w turnieju z okazji Święta Niepodległości !

  1. rocznica odzyskania niepodległości u nas tradycyjnie na sportowo. Dziesięć drużyn orlików wzięło udział w Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wieliczki z okazji Święta Niepodległości.

Od rana na dwóch wielickich orlikach trwały rozgrywki grupowe, by wyłonić cztery najlepsze drużyny mające zmierzyć się w potyczkach finałowych. W grupie pierwszej były to Gwarek Wieliczka i AP Wieliczka I, a w grupie drugiej ekipa Rajska i Wieliczanki Wieliczka.

Mecze półfinałowe i finałowe odbyły się na orliku przy CER Solne Miasto. Przyniosły wiele emocji, gdyż w dwóch przypadkach o wygranej zdecydowały rzuty karne. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Gwarka Wieliczka zdobywając tym samym tytuł Mistrza Młodzieżowego Turnieju o Puchar Burmistrza Wieliczka z okazji Święta Niepodległości. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Rajska, na trzecim Akademia Piłkarska Wieliczka I, a na czwartym uplasowała się Wieliczanka Wieliczka.

Wybrano najlepszych turnieju. Najlepszym strzelcem został Wojciech Szewczyk z Gwarka, który w całym turnieju zdobył 8 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika Wieliczanki Antka Zębalę, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Tasak z ekipy Rajska. Gratulujemy !

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, zdobywcy miejsc od pierwszego do trzeciego puchary i medale, a najlepsi zawodnicy statuetki. Nagrody wręczył Prezes Podokręgu Wieliczka Andrzej Strumiński.

Turniej przeszedł do historii, gratulujemy laureatom jak również wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju, za zaangażowanie, determinacje i wolę walki.

Turniej zorganizowany został przez Podokręg Piłki Nożnej Wieliczka przy wsparciu Gminy Wieliczka i Wielickiego Ośrodka Sportu.

 

Wyniki turnieju – link

Konkurs rzutów karnych w meczu półfinałowym AP Wieliczka – KS Rajsko na naszym FB https://fb.watch/gMDIpM96z-/

Zdjęcia z wręczenia nagród – galeria